• Serwis 24h
  • Zadzwoń! 516-440-755

Klimatyzacje komercyjne

Climactive

Klimatyzacje Komercyjne

Zapewnij doskonały komfort w biurze, hotelu, sklepie lub serwerowni dzięki zaawansowanym rozwiązaniom systemowym. W Climactive oferujemy nie tylko efektywne chłodzenie, ale także dbamy o optymalne warunki temperaturowe, wilgotności i czystości powietrza, tworząc atmosferę sprzyjającą produktywności i dobremu samopoczuciu Twoich pracowników oraz klientów. Spośród profesjonalnych systemów klimatyzacji możemy wyróżnić:

  1. Klimatyzacja kanałowa działa w sposób analogiczny do pozostałych systemów. Oznacza to, że zapewnia chłodne, rześkie powietrze w lecie, ogrzewanie w okresach przejściowych oraz oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach.

Właściwe rozprowadzenie instalacji pozwala na schładzanie powietrza we wszystkich pomieszczeniach budynku bądź jedynie w wybranych sekcjach. Jest to rozwiązanie dedykowane zwłaszcza większym obiektom (np. hotelom, biurowcom, restauracjom i innym punktom użyteczności publicznej). Nie ma jednak przeciwwskazań do montażu klimatyzacji kanałowej również w prywatnych domach.

Różnica względem innych rodzajów klimatyzacji wynika jedynie ze specyfiki tej instalacji. Jednostka chłodnicza pozostaje absolutnie niewidoczna, a napływ powietrza odbywa się za pośrednictwem ukrytych w ścianach lub stropie kanałów. Dla użytkownika zauważalne są one wyłącznie w obszarze wylotów. Trzeba zatem przyznać, że jest to rozwiązanie bardzo korzystne pod względem estetycznym.

  1. Klimatyzatory kasetonowe to rodzaj urządzeń klimatyzacyjnych, które są montowane na suficie pomieszczenia, zwykle w centralnym punkcie. Charakteryzują się estetycznym wyglądem i są często stosowane w biurach, sklepach, restauracjach oraz innych miejscach publicznych.

Klimatyzatory kasetonowe są montowane w suficie, co pozwala na równomierne rozprowadzanie chłodnego lub ogrzewanego powietrza w pomieszczeniu. Montaż ten jest zwykle estetyczny i nie zajmuje cennej przestrzeni na ścianach czy podłodze. Urządzenia te mają zwykle płaską konstrukcję, która jest umieszczana w sufitowej podwieszce. Frontowy panel jest często zaprojektowany tak, aby harmonizował z wystrojem wnętrza, a niektóre modele oferują możliwość personalizacji koloru.

  1. Klimatyzator typu konsola zaprojektowano głównie z myślą o pomieszczeniach, w których nie ma możliwości montażu jednostek ściennych. Odkąd zaczęto wykorzystywać pokoje na poddaszach czy w przestrzeniach ze skośnym dachem, narodziła się potrzeba wyposażenia ich w klimatyzatory. Konstrukcja klimatyzatora-konsoli jest przystosowana do jego montażu w strefie przypodłogowej oraz we wnękach podokiennych, a to rozwiązanie pozwalające na zachowanie wolnej przestrzeni ścian.